Cruisereiziger
Bouw

AquaDome geplaatst op Legend of the Seas – grootste stalen en glazen structuur ooit op een cruiseschip

De bouw van Legend of the Seas, het nieuwe schip van Royal Caribbean International, heeft een belangrijke mijlpaal bereikt. Zaterdag is het iconische AquaDome succesvol op haar plaats gehesen op de scheepswerf van Meyer Turku in Finland. Deze indrukwekkende constructie van glas en staal vormt het pronkstuk op de boeg van het schip en biedt straks panoramisch uitzicht voor de passagiers aan boord.

Het AquaDome is niet alleen visueel opvallend, maar ook technisch bijzonder: het is de grootste stalen en glazen structuur die ooit in één stuk op een schip is geplaatst. Het hijsen en installeren vergde maanden van voorbereiding, samenwerking en een nauwkeurige uitvoering door de teams van Meyer Turku en hun partners.

advertentie Corendon
Booking.com

Legend of the Seas is het derde schip in de Icon-klasse van Royal Caribbean, na de Icon of the Seas (in de vaart sinds januari 2024) en Star of the Seas (verwacht in augustus 2025). De oplevering van Legend staat gepland voor juli 2026. Na haar doop vaart het schip gedurende de zomer van 2026 achtdaagse cruises vanuit Barcelona in het westelijk Middellandse Zeegebied. In de winter zet ze koers naar de Caraïben, waar ze vanuit Port Everglades (Florida) cruises van zeven tot negen dagen zal aanbieden.

Aan boord van het LNG-aangedreven schip kunnen passagiers rekenen op diverse hoogtepunten uit de Icon-klasse, waaronder:

  • Crown’s Edge: een spectaculaire combinatie van skywalk en touwenparcours;
  • Category 6: het grootste waterpark op zee;
  • Zeven zwembaden, waaronder het grootste zwembad op zee (Royal Bay), de swim-up bar Swim & Tonic, en The Hideaway – een infinity pool exclusief voor volwassenen;
  • Surfside: een gezinsvriendelijke buurt ontworpen voor jonge gezinnen, met voorzieningen voor alle leeftijden.

Foto: Meyer Turku

Wil jij met de nieuwe Legend of the Seas varen in de Middellandse Zee? Vraag een gratis offerte aan bij:

CruiseOnline Cruisereizen TUI Zeetours

Marco

Als 'first-timer' op de Voyager of the Seas in 2007 was Marco meteen verkocht. Sindsdien is hij verzot op cruisen. Dat betekent na tientallen cruises nog steeds kippenvel bij het inschepen. Veel zeeën bevaren, maar niets mooiers dan cruisen op de Nieuwe Waterweg langs geboortestad Maassluis.

Vond je dit een handig artikel?

Op de site staan regelmatig samenwerking – en affiliate links (o.a. buttons naar reisbureaus). Dit betekent dat wij een kleine vergoeding krijgen op het moment dat je via deze link iets boekt. De prijs van de geboekte cruise blijft voor jou altijd hetzelfde en je betaalt niets extra. Je kunt het zien als een manier om deze site te ondersteunen als je er iets aan hebt gehad.

Je kunt ons ook helpen door via deze links producten te kopen: Bol.com, Coolblue of neem je Petje Af voor Cruisereiziger!

Alvast hartelijk dank voor je steun! Zo kunnen wij deze site met veel passie blijven vormgeven :-)

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *