Nieuw informatiecentrum op Curaçao officieel geopend voor (cruise)touristen
De Curaçao Tourist Board (CTB) heeft recent het nieuwe Curaçao Information Center aan de Handelskade officieel geopend. Het centrum, dat tegenover de veerterminal ligt, moet (cruise)touristen voorzien van actuele informatie over bezienswaardigheden, activiteiten, vervoer, restaurants en accommodaties op het eiland. De opening werd verricht door de minister van Economische Ontwikkeling, Roderick Middelhof, en CTB-directeur Muryad de Bruin.
Duurzaam ingericht
Het informatiecentrum is opgezet met aandacht voor duurzaamheid. Zo bestaat de balie uit gerecycled plastic en zijn de zitbanken vervaardigd uit gerecycled hout. Daarnaast maakt het centrum deel uit van het Water Refill Program Curaçao, waardoor bezoekers er hun herbruikbare waterflessen kunnen bijvullen. Een display in het gebouw toont het aantal bespaarde plastic flessen, als onderdeel van de samenwerking tussen CTB en Club 17 Curaçao.
Kunstwerk als eyecatcher
De buitenkant van het gebouw is voorzien van een kleurrijk kunstwerk van de lokale artieste Deidre Polonius. In de illustraties komen typisch Curaçaose elementen terug, zoals de kenmerkende pastelhuizen, stranden, natuur, maritiem leven en cultureel erfgoed. Het centrum is al sinds juni stilletjes geopend en heeft inmiddels al vele bezoekers geholpen.
Extra voorzieningen naast het centrum
Direct naast het nieuwe informatiepunt is ook een Politur-kantoor geopend, dat moet bijdragen aan de veiligheid in het stadscentrum. In hetzelfde gebouw is de H2 Care Medical Service Curaçao gevestigd voor medische ondersteuning.
Openingstijden
Het Curaçao Information Center is geopend van maandag tot en met zaterdag, 09.00 tot 18.00 uur. Tijdens het hoogseizoen voor cruises, op feestdagen en tijdens speciale evenementen worden waar nodig ruimere openingstijden gehanteerd.
Foto: Curaçao Tourist Board


