Royal Caribbean annuleert Zuid-Korea aanlopen door MERS

De rederij screent bij inschepen alle passagiers en personeelsleden op symptomen van het MERS virus. Passagiers krijgen ook een brief met alle symptomen zodat ze deze kunnen herkennen. Uiteraard biedt de cruisemaatschappij de bekende hand zeeppompen aan die op het gehele schip te vinden zijn. Wanneer mensen op het schip symptomen vertonen zullen zij geïsoleerd worden door de medische staf en ze behandelen met anti-virus medicijnen.
Ook de Diamond Princess van Princess Cruises heeft een aantal steden, Busan, op de planning in Zuid-Korea. Zij hebben nog geen wijzigingen doorgevoerd.
Volgens het RIVM – Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu- is het ‘Middle East Respiratory Syndrome-coronavirus’ (MERS-CoV) een type virus dat in september 2012 werd ontdekt. Het virus kan ernstige ziekteverschijnselen veroorzaken, vooral bij mensen met andere gezondheidsproblemen.
